Schronisko PTTK na Starych Wierchach w Gorcach

34-404 Klikuszowa
+ 48 888-915-846
+ 48 788-034-196
www.stare-wierchy.pttk.pl

Schronisko PTTK na Starych Wierchach w Gorcach

Medale do nabycia w bufecie!

“Szlak Jana Pawła II” pełen jest urokliwych miejsc położonych w polskich górach. Warto podążać śladami wielkiego Polaka i dokładnie poznawać jego życiorys, historię oraz mądrość płynącą z jego pontyfikatu.

Schronisko PTTK im. Czesława Trybowskiego na Starych Wierchach położone jest w zachodniej części Gorców na wysokości 968 m n.p.m. na pięknej leśnej polanie. Historia tego miejsca sięga 1932 roku. Roztacza się stąd wspaniały widok na panoramę Tatr w całej niemal rozciągłości. Można również podziwiać panoramę Beskidu Wyspowego, niektóre szczyty Gorców a nawet Babią Górę. Okolice Starych Wierchów to głównie świerkowe lasy i polany, latem pełne borówek. W pobliżu schroniska przebiegają liczne szlaki stwarzające dogodne warunki dla pasjonatów turystyki pieszej, konnej i rowerowej. W zimie nachylenie stoków polany stwarza dogodne warunki do uprawiania narciarstwa zjazdowego a w sąsiedztwie schroniska czynny jest wyciąg. W okolicy są także liczne szlaki dla miłośników narciarstwa biegowego.

Schronisko oferuje 25 miejsc noclegowych. Obok budynku można rozbić namiot i rozpalić ognisko. Jest to klimatyczny obiekt, w którym panuje rodzinna atmosfera. W bufecie dostępne są złote medale z wizerunkiem Jana Pawła II oraz fasadą schroniska. Warto odwiedzić to wyjątkowe miejsce ze względu na historię związaną z Janem Pawłem II, niesamowite widoki oraz niepowtarzalną atmosferę. Medal Złota Polska to nietuzinkowa pamiątka z podróży dla siebie lub bliskich, ale również sposób na rozwijanie pasji, jaką jest kolekcjonerstwo i połączenie jej z podróżowaniem naszymi licznymi szlakami.

 

Odbierz 2 prezenty!

Zapisz się do newslettera i dołącz do wyjątkowego grona Zdobywców Złotej Polski!

1 prezent: Medal Złota Polska z Krakowa

2 prezent: Przewodnik “Dwa dni w Krakowie”

Medal dostaniesz jednorazowo i całkowicie
za darmo przy pierwszych zakupach
w naszym sklepie online.

Przewodnik w formie e-booka dostępny do
ściągnięcia z przesłanego w mailu linka.