Ołtarz Papieski w Starym Sączu

Ul. Papieska
33-340 Stary Sącz
tel/fax. (18) 446 14 39
www.centrum.stary.sacz.pl

Ołtarz Papieski w Starym Sączu

Medale do nabycia w wejściu do Centrum Jana Pawła II!

Jan Paweł II to bez wątpienia postać, która wywarła ogromny wpływ na światopogląd Polaków. Papież Polak jest bardzo bliski swoim rodakom, a podążanie jego śladami to doskonały sposób na zapoznanie się z historią i nauką płynącą z pontyfikatu Jana Pawła II. “Szlak Jana Pawła II” obfituje w miejsca, które cieszyły się szczególną sympatią Karola Wojtyły oraz takimi, które upamiętniają jego wizyty do polskiej ziemi.

Najważniejszą pamiątką wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II  na Sądecczyźnie i kanonizacji  bł. Kingi z 16.06.1999r. jest Ołtarz Papieski w Starym Sączu.
Zainteresowanie pielgrzymów i turystów Ołtarzem spowodowało, że  władze samorządowe oraz ks. Biskup Ordynariusz, zadecydowali o jego  pozostawieniu jako niezwykłą pamiątkę historycznego wydarzenia. Jest to jedyny na świecie ołtarz papieski, jaki pozostał po wizycie Ojca Świętego na miejscu celebry.
W pomieszczeniach, gdzie w czasie uroczystości kanonizacyjnych była zakrystia dla kardynałów i biskupów, znajduje się muzealna Sala Pamięci.
Najważniejsze eksponaty to pamiątki z Mszy św. kanonizacyjnej w Starym Sączu, pierwsza piuska Ojca Świętego, medale papieskie, stój papieski, papieski sprzęt turystyczny, łańcuch z pieczęcią zamykającą drzwi Kaplicy Sykstyńskiej podczas Konklawe, które odbyło się po śmierci Jana Pawła II.
Obok Ołtarza Papieskiego zbudowano Dom Pielgrzyma w którym są 74 miejsca noclegowe w pokojach 1 i 2 osobowych, 2 sale konferencyjne, kaplica, kuchnia i jadalnia z pełnym wyżywieniem.
Ołtarz Papieski wraz z Domem Pielgrzyma i powstającą wokół  infrastruktura stanowi Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II, które funkcjonuje jako ośrodek duszpasterstwa wśród turystów i pielgrzymów na Sądecczyźnie. Poprzez akcje i uroczystości upamiętnia ważne wydarzenia z naszej historii, przypomina i wyjaśnia nauczanie papieskie, zaszczepia idee do których prowadził Jan Paweł II.

Doskonałym sposobem na upamiętnienie podążania “Szlakiem Jana Pawła II” jest zbieranie złotych medali z podobizną Papieża Polaka. Turyści podziwiający Ołtarz Papieski w Starym Sączu również mają taką możliwość. Medale można nabyć w papomacie w wejściu do Centrum Jana Pawła II.

Odbierz 2 prezenty!

Zapisz się do newslettera i dołącz do wyjątkowego grona Zdobywców Złotej Polski!

1 prezent: Medal Złota Polska z Krakowa

2 prezent: Przewodnik “Dwa dni w Krakowie”

Medal dostaniesz jednorazowo i całkowicie
za darmo przy pierwszych zakupach
w naszym sklepie online.

Przewodnik w formie e-booka dostępny do
ściągnięcia z przesłanego w mailu linka.