Ogród Zoologiczny w Krakowie

ul. Kasy Oszczędności Miasta Krakowa 14
30-232 Kraków
tel: 0-12/425-35-51
www.zoo-krakow.pl

Ogród Zoologiczny w Krakowie

Medale do kupienia w barze przed wejściem do ZOO oraz w ogródku gastronomicznym koło mini-zoo!

Krakowski Ogród Zoologiczny jest jednym z ulubionych miejsc rekreacyjnych krakowian. Corocznie odwiedza go około 250 tys. zwiedzających. Ogród ma specyficzny, kameralny charakter. Dobrze utrzymana i pielęgnowana zieleń otacza wybiegi podnosząc estetykę i stwarzając zwiedzającym dogodne warunki do wypoczynku.

Ogród Zoologiczny położony jest w centrum Lasu Wolskiego. Jest to największa zielona enklawa na mapie miasta Krakowa. Należy do grupy lasów komunalnych – jest naturalnym parkiem leśnym.

Las Wolski stanowi nie tylko „zielone płuca Krakowa”, ale równocześnie jest całoroczną bazą rekreacyjną mieszkańców miasta i turystów. Położony na wzgórzach stanowiących południowo-wschodnie pasmo wzniesień Jury Krakowsko-Wieluńskiej rozciąga się w zachodniej części miasta w odległości około 8 km od centrum.

W ogrodzie funkcjonuje mini ZOO – miejsce stworzone z myślą o najmłodszych. Istnieje tu możliwość bliskiego kontaktu z młodymi zwierzętami. Można pogłaskać i nakarmić przygotowaną przez pracowników paszą kucyki, króliczki miniaturowe, świnki morskie, żółwie, kózki karłowate, osiołki, lamy. Można przyjrzeć się z bliska zabawnym świnkom wietnamskim i zaprzyjaźnić z mieszkającymi po sąsiedzku mundżakami chińskimi.

Odbierz 2 prezenty!

Zapisz się do newslettera i dołącz do wyjątkowego grona Zdobywców Złotej Polski!

1 prezent: Medal Złota Polska z Krakowa

2 prezent: Przewodnik “Dwa dni w Krakowie”

Medal dostaniesz jednorazowo i całkowicie
za darmo przy pierwszych zakupach
w naszym sklepie online.

Przewodnik w formie e-booka dostępny do
ściągnięcia z przesłanego w mailu linka.