Zatorland – Park Dinozaurów w Zatorze

ul. Parkowa 7, 32 – 640 Zator

tel. 667 979 220
www.zatorland.pl

Zatorland – Park Dinozaurów w Zatorze

Medale do nabycia przy wejściu do parku dinozaurów!

Dinozaury ożyły po 65 mln. lat!

Czy to możliwe, aby w jednym miejscu zobaczyć dinozaury, biedronkę ludzkich rozmiarów oraz wejść do konia trojańskiego? Tak, ale tylko w Zatorze… a mówiąc dokładniej w Parkach Rozrywki Zatorland, które słyną z największego w Polsce Parku Ruchomych Dinozaurów. W ramach kompleksu powstał też Park Owadów oraz Park Mitologii.

Niewątpliwie wizytówką Zatora stał się pierwszy z powstałych obiektów – Park Ruchomych Dinozaurów. To właśnie w tym parku znajdziecie najwięcej w Polsce ruchomych figur dinozaurów w skali 1:1. Dodatkową atrakcją z pewnością będzie możliwość sprawdzenia jak wygląda największy na świecie ruchomy T-rex oraz znajdujące się w jego pobliżu Muzeum Szkieletów i Skamieniałości.

Pamiątkowe medale z dinolandii Zator będą świetną pamiątką dla mniejszych i większych adeptów tych prehistorycznych gadów. To wykonane z troską o szczegóły numizmaty przedstawiające podobizny najbardziej popularnych ras – Tyranozaura, Stegozaura, Triceratopsa oraz Parasaulophiusa. Wszystkie one stanowią uzupełnienie wiedzy, którą można nabyć w Parku Dinozaurów Zator. Każdy eksponat jest bowiem opatrzony tabliczką, która w obszerny, ale przystępny sposób opisuje najważniejsze cechy konkretnego dinozaura, jego zwyczaje bytowe i żywieniowe. Dodatkowo, możemy przypatrzeć się także mapie, na której zaznaczono miejsca, w których znajdowane były skamieniałości poszczególnych gadów. Nie ulega więc wątpliwości, że Park Ruchomych Dinozaurów zator jest miejscem świetnej zabawy, ale niesie również bardzo szerokie walory edukacyjne. Warto zabrać tam swoją pociechę i wzbudzić w niej pasję!

Kolejnym punktem na naszej mapie jest Park Mitologii zlokalizowany na malowniczym stawie. To niezwykłe miejsce. Dlaczego? Ponieważ niemal wszystkie figury usadowione są tutaj na tafli wody. Zwiedzać można go odbywając rejs gondolą lub spacerując pomostami. Nowością tego sezonu są tańczące fontanny. Pokazy odbywają się co godzinę. 

Czy widzieliście kiedyś mrówkę ludzkich rozmiarów? Jeżeli jeszcze nie, to właśnie w Zatorlandzie będzie do tego okazja i zobaczycie tutaj nie tylko mrówkę. Pszczoła, osa, motyl i kilkunastu innych przedstawicieli najliczniejszej grupy zwierząt znajdziecie w Parku Owadów. Dodatkowym atutem jest fakt, że kilka owadów trzepocze skrzydełkami oraz bzyczy tworząc maksymalnie realistyczne wrażenia. 

Nie myślcie, że to koniec atrakcji, ponieważ na koniec wycieczki zapraszamy do Lunaparku, który znajduje się w centrum Zatorlandu. Miejsce to przeznaczone jest całkowicie do Waszej dyspozycji. Karuzele, kolejki, kino 5D, całoroczne lodowisko, basen z łódkami, a to wszystko bezpłatnie i bez limitów ilościowych w ramach wybranego pakietu. 

Na koniec “wisienka na torcie”. Zapraszamy do pierwszego w Polce Kina 360° 3D. W ramach seansu proponujemy Wam „BEE MUSICAL czyli pszczółki  rozrabiają” – to kino efektów, gra kolorów i dźwięku w trójwymiarze, na ekranie otaczającym widza ze wszystkich stron. Projekcji towarzyszą efekty specjalne, zapach miodu i kwiatów.

 Parkach Rozrywki Zatorland musicie mieć wiele sił, ponieważ dawka atrakcji może pochłonąć  cały dzień. Dlatego pomiędzy Parkami możecie bezpłatnie przemieszcza się ciuchcią turystyczną,
a na obiad skosztować przysmaków w Karczmie River Park, znajdującej się na terenie kompleksu.

 Uwaga! Zabierz dobry humor. Resztę zapewniają Parki Rozrywki Zatorland.

Odbierz 2 prezenty!

Zapisz się do newslettera i dołącz do wyjątkowego grona Zdobywców Złotej Polski!

1 prezent: Medal Złota Polska z Krakowa

2 prezent: Przewodnik “Dwa dni w Krakowie”

Medal dostaniesz jednorazowo i całkowicie
za darmo przy pierwszych zakupach
w naszym sklepie online.

Przewodnik w formie e-booka dostępny do
ściągnięcia z przesłanego w mailu linka.