Krokusy w Dolinie Chochołowskiej

Jak spędzać czas wolny wiosną?

-

4 min. czytania

Kwitnące kwiaty, pąki na drzewach, wiosenne słońce i powiew ciepłego wiatru- to wszystko sprawia, że mamy znacznie więcej energii i chęci do działania. Zastanawiasz się jak spożytkować dodatkowy zastrzyk energii i ciekawie spędzić wolny wiosenny czas? Sprawdź nasze propozycje i nie zmarnuj potencjału wiosennej siły.

SPIS TREŚCI:

Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu

Wiosna to świetny czas, aby zadbać o swoją kondycję. Ciepłe dni sprzyjają podejmowaniu aktywności na świeżym powietrzu. Spacery, rolki, rower, jogging czy siłownia plenerowa – wszystko to pojawia się w naszym zasięgu, kiedy znikają mrozy i zalegające zaspy śnieżne. Propozycji wiosennych aktywności jest nieskończenie wiele, wystarczy wybrać te, które sprawiają nam najwięcej radości. Nawet joga w ogrodzie, czy skakanie na skakance zdecydowanie przysłużą się naszemu zdrowiu.

Relaks w ogrodzie

Posiadacze działek i ogrodów nie mogą narzekać na wiosenną nudę. Jest to doskonały czas na prace porządkowe i przekopywanie grządek. W kwietniu można już sadzić pierwsze rośliny. Właściciele ogrodów, którzy nie przepadają za takimi pracami również znajdą zajęcie dla siebie. Ciepłe dni pozwalają na relaks z książką w hamaku lub na leżaku.

Czas na medale Złotej Polski

Wiosną chęć podróżowania i odkrywania nowych miejsc jest niezwykle silna. Złota Polska wychodzi naprzeciw wszystkim łowcom przygód. Ideą programu jest promowanie dziedzictwa narodowego. Złota Polska to kilkanaście ciekawych szlaków pogrupowanych pod względem tematyki oraz lokalizacji. Każda atrakcja posiada swój wyjątkowy medal opatrzony jej symbolami. Tworzenie kolekcji medali Złota Polska to zajęcie dla ciekawych świata, aktywnych osób. Podążanie śladem szlaków, odbywanie ciekawych lekcji historii w praktyce i tworzenie kolekcji medali, które sprawiają, że wspomnienia zostają z nami na zawsze to tylko niektóre z korzyści płynących z zainteresowania się tym projektem.

Zyskaj aż dwie pasje, które idealnie się ze sobą komponują i zostań podróżującym kolekcjonerem. Złote Pomorskie, Złote Świętokrzyskie, Złote Zamki i Pałace to tylko niektóre ze szlaków oferowanych przez projekt. W sklepie internetowym Złotej Polski dostępne są akcesoria dla kolekcjonerów, które pozwalają na eksponowanie kolekcji i przedłużają jej żywotność. Wszystkie pamiątkowe medale są wykonane z największą starannością, a ich największym atutem jest fakt, iż można je zdobyć jedynie w opisanych miejscach. Medale są prawdziwym dowodem odbytych podróży i pamiątką, która niczym fotografia w albumie zostaje z nami na całe życie.

Nauka nowego języka

Przypływ energii warto wykorzystać do podnoszenia swoich kwalifikacji. Rozwój osobisty otwiera przed nami nowe szanse i zwiększa pewność siebie. Nauka języka może być początkiem nowej przygody. Być może dzięki nowym zdolnościom zdecydujesz się na podróż do wymarzonego kraju, poznasz lokalną kulturę i przeżyjesz niesamowitą przygodę. Wiosna sprzyja nauce na świeżym powietrzu. Można przeglądać notatki w ogrodzie lub spacerować słuchając kolejnych lekcji nowego języka. Ciekawym sposobem na naukę języka jest oglądanie filmów i seriali bez polskiego lektora. Miło jest łączyć przyjemne z pożytecznym. Język angielski, niemiecki, hiszpański, a może chiński? Z wiosennym zapałem na pewno uda się przystąpić do efektywnej nauki.

Warcaby czy szachy?

Zarówno warcaby, jak i szachy są grami planszowymi, które wymagają cierpliwości i nauki przewidywania ruchów przeciwnika. Doskonalenie swoich umiejętności w wybranej grze to doskonały pomysł na wiosenną aktywność. Być może poznasz lokalną społeczność zaangażowaną w wybraną grę i zyskasz nowych przyjaciół? Jeżeli warcaby i szachy wydają się zbyt zwyczajne, można sięgnąć po inne pozycje z bogatego rynku gier planszowych. Wybór jest ogromny, a każda gra pozwala rozwijać zdolność logicznego myślenia i ciekawie spędzać czas.

Wiosną wszystko jest łatwiejsze. Kiedy przyroda budzi się do życia, nam również przybywa nowych sił. Nie bójmy się podejmować wyzwań i próbujmy nowych aktywności.

Może ci się spodobać również

Odbierz 2 prezenty!

Zapisz się do newslettera i dołącz do wyjątkowego grona Zdobywców Złotej Polski!

1 prezent: Medal Złota Polska z Krakowa

2 prezent: Przewodnik “Dwa dni w Krakowie”

Medal dostaniesz jednorazowo i całkowicie
za darmo przy pierwszych zakupach
w naszym sklepie online.

Przewodnik w formie e-booka dostępny do
ściągnięcia z przesłanego w mailu linka.