Złota Polska szlaki turystyczne w Małopolsce, które warto zwiedzić z dziećmi. Część I.

-

8 min. czytania

Do przeżycia niesamowitej, rodzinnej przygody wystarczy dobry humor, piękny region z bogatą historią, miejsca z atrakcjami dla osób w każdym wieku oraz pasja. Małopolska bez wątpienia łączy w sobie wszystkie te cechy. Prezentujemy zbiór małopolskich szlaków, które warto odwiedzić wraz z dziećmi. W każdym z prezentowanych miejsc można zdobyć unikalny medal z naszej kolekcji, co umożliwia rozwijanie miłości do kolekcjonerstwa i stanowi dodatkową motywację dla najmłodszych.

SPIS TREŚCI:

Park Miniatur „Świat marzeń” w Inwałdzie

Każdy jako dziecko marzył o podróżowaniu w czasie i przestrzeni. Odwiedzenie Parku Miniatur „Świat marzeń” daje szansę na zobaczenie najcenniejszych zabytków architektury z całego świata w ciągu jednego dnia. Spacerując pięknymi alejkami, możesz znaleźć się we Włoszech, Francji, Grecji, a nawet w odległych Chinach.

Główne atrakcje Parku Miniatur w Inwałdzie

Na terenie parku zobaczysz 60 miniatur wiernie oddających wygląd największych pereł światowej architektury. Goście obiektu mogą korzystać z lunaparku, który oferuje moc atrakcji dla dzieci i dorosłych. Spacer alejkami parku to wartościowa i ciekawa lekcja historii. Główną atrakcją obiektu jest zbudowany w skali 1:10 Kompleks wenecki. Jego centrum stanowi plac św. Marka, zwany najpiękniejszym placem świata, dookoła którego pływają gondole.

Medal kolekcjonerski z Parku Miniatur w Inwałdzie

W parku można zdobyć pamiątkowy, kolekcjonerski medal z wizerunkiem wieży Eiffla. To wartościowa pamiątka, która zawsze będzie przypominać o tej ciekawej, pełnej rozrywki podróży.

Jak dojechać?

Park mieści się w Inwałdzie, na ulicy Wadowickiej 169. Zobacz na mapie ->

Dinolandia Park Rozrywki w Inwałdzie

W Inwałdzie znajduję się również tematyczny park rozrywki- Dinoladnia. Wśród malowniczych krajobrazów możemy przenieść się do odległej ery mezozoicznej i na własne oczy zobaczyć prehistoryczne stwory. Najmłodsi mają szansę wcielić się w rolę paleontologa i wykopać ogromny szkielet dinozaura.

Główne atrakcje “Dinolandii|

Doskonałą rozrywkę stanowi możliwość zabawy w parku linowym oraz odkrywanie sekretów Jaskini Tajemnic. Cała rodzina może spędzić aktywnie czas, w ciekawy sposób poznać prehistorię, a następnie zrelaksować się przy wspólnej grze w minigolfa lub skorzystać z ponad 30 dostępnych atrakcji.

Pamiątkowy medal z “Dinolandii”

Doskonałym sposobem na upamiętnienie tej wyprawy będzie zdobycie medalu kolekcjonerskiego z wizerunkiem dinozaura. Każde spojrzenie na taką pamiątkę przywoła miłe wspomnienia o świetnej zabawie w towarzystwie Diplodoka i Tyranozaura. Turystyczne medale możesz zdobyć w sklepie internetowym.

Jak dojechać?

Dinoladnia znajduje się w bliskim sąsiedztwie Parku Miniatur w Inwałdzie, na ulicy Wadowickiej 167. Zobacz na mapie ->

Zatorland- Park dinozaurów w Zatorze

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Stegozaura i Zauropody możemy spotkać także w parku dinozaurów w Zatorze. Większość eksponatów jest ruchoma! Spacer edukacyjną ścieżką po zalesionym terenie to niesamowita i ciekawa lekcja dla osób w każdym wieku. Dzięki temu, że zdecydowana większość modeli porusza się i wydaje dźwięki, możemy poczuć się jak prawdziwi podróżnicy w czasie.

Główne atrakcje Zatrolandu

Niektóre ruchome modele mają nawet 35 metrów długości. Dzieci mają możliwość wzięcia udziału w Warsztatach Młodego Paleontologa i zwiedzenia Muzeum Szkieletów i Skamielin. Na terenie obiektu czeka również wiele atrakcji takich jak miasteczko ruchu drogowego czy basen z łódkami. Zwiedzanie parku to połączenie aktywnej nauki ze świetną zabawą.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pamiątkowy medal z Zatrolandu

Na terenie obiektu można zdobyć złoty medal kolekcjonerski z wizerunkiem ulubionego dinozaura. Triceratops, Stegozaur, a może groźny Tyranozaur? Zdecyduj i zdobądź unikatową pamiątkę.

Jak dojechać?

Obiekt to część kompleksu Zatorland, który znajduje się w powiecie oświęcimskim, w mieście Zator przy ulicy Parkowej 7. Zobacz na mapie->

Zatorland – Park Mitologii w Zatorze

Kolejną częścią kompleksu Zatorland stanowi Park Mitologii. To doskonała szansa na ciekawą naukę o greckich bogach i stworzeniach, które dotychczas widywaliśmy tylko w swojej wyobraźni podczas czytania mitologicznej literatury.

Główne atrakcje Parku Mitologii w Zatorze

Park ulokowany jest na wodzie, a niesamowite figury przenoszą zwiedzających do świata starożytnej Grecji. Niezapomnianą przygodę stanowi podróż tramwajem wodnym, podczas której poznajemy Herę, Atenę i Zeusa. Każde dziecko ucieszy się na możliwość zobaczenia Konia Trojańskiego od środka! Najmłodsi mogą spędzić aktywnie czas w parku linowym.

Pamiątkowy medal z Parku Mitologii

W Parku Mitologii dostępny jest unikatowy medal kolekcjonerski w kolorze złota. Znajdziemy na nim nazwę odwiedzonego obiektu oraz wizerunek Zeusa lub Konia Trojańskiego. Niepowtarzalna pamiątka z cudownej lekcji historii.

Jak dojechać?

Kompleks znajduje się w Zatorze, 55 km od Krakowa, przy ulicy Parkowej 7. Zobacz na mapie ->

Zatorland – PARK OWADÓW w Zatorze

Pod tym samym adresem znajdziemy zapierający dech w piersiach Park Owadów. Spotkanie ruchomego karalucha ludzkich rozmiarów to niesamowite przeżycie dla osób w każdym wieku. Spacer edukacyjną ścieżką w otoczeniu 16 gigantów to nie lada gratka dla ciekawych świata małych odkrywców.

Główne atrakcje Parku Owadów w Zatorze

W ciekawy sposób możemy przekazać dziecku wiedzę o budowie muchy czy biedronki, spędzić aktywnie czas i przeżyć niezapomniane chwile. Na terenie parku można zobaczyć wystawę owadów pochodzących z najróżniejszych zakątków świata.

Pamiątkowy medal z Parku Owadów

Doskonałym dopełnieniem tej przygody będzie zdobycie unikatowego medalu przedstawiającego napotkane owady. Taka wyprawa to szansa na najciekawszą lekcję biologii pod słońcem.

Jak dojechać?

Kompleks znajduje się w Zatorze, 55 km od Krakowa, przy ulicy Parkowej 7. Zobacz na mapie ->

Aquapark w Zakopanem

Aktywny wypoczynek w wodzie i widok na góry… Brzmi bajkowo, prawda? Aqua Park w Zakopanem oferuje moc atrakcji dla całej rodziny.

Główne atrakcje Aquaparku w Zakopanem

Spokojny relaks w basenach termalnych, wodne szaleństwo na zjeżdżalniach, a może odpoczynek w jacuzzi? Wszystkie te atrakcje zgromadzono w jednym, klimatycznym miejscu. Dla najmłodszych przygotowano brodzik o głębokość 0,3 m. Na terenie obiektu znajdują się również kręgielnia, sala zabaw, grota solna oraz restauracja. Aktywny wypoczynek połączony z górskim powietrzem to najlepsze co możemy zapewnić naszym pociechom.

Pamiątkowy medal

Na parterze przy wyjściu można zakupić pamiątkowy medal, który z przodu przedstawia budynek aquaparku, a na odwrocie wizerunek polskich Tatr. Medal turystyczny możesz kupić w naszym sklepie pod adresem :  https://zlotapolska.pl/.

Jak dojechać?

Aquapark znajduje się w samym sercu Zakopanego na ulicy Jagiellońskiej 31. Zobacz na mapie ->

Park wodny w Krakowie

Największy park wodny w Polsce znajdziemy w grodzie Kraka. Każdy, bez względu na wiek, znajdzie tu rozrywkę dla siebie. Aktywny wypoczynek w wodzie to świetny sposób na spędzenie czasu dla całej rodziny.

Główne atrakcje

800 metrów zjeżdżalni, jacuzzi i rwąca rzeka to tylko niektóre z niespodzianek, które czekają na odwiedzających. W obiekcie wydzielono strefę dla najmłodszych. Wyspa Piratów, statek z armatkami wodnymi czy Tęczowa Zjeżdżalnia to świetna zabawa dla każdego dziecka. Jeśli dziecko dopiero zaczyna przygodę z wodnym szaleństwem, można skorzystać z lekcji pływania z wykwalifikowanym instruktorem. Na terenie obiektu działa restauracja, sala zabaw oraz salon gier zręcznościowych.

Pamiątkowy medal

Park wodny w Krakowie to kolejny punkt, w którym możemy rozwijać kolekcjonerską pasję. Unikatowy medal przedstawiający wesołego aligatora można nabyć koło kas recepcji.

Jak dojechać?

Obiekt mieści się przy ulicy Dobrego Pasterza 126. Zobacz na mapie ->

Ogród Zoologiczny w Krakowie

Ogród Zoologiczny w Krakowie to nie lada gratka dla dużych i małych. Dzieci mają szansę zobaczyć egzotyczne gatunki zwierząt z bliska.

Główne atrakcje

Żyrafa, słoń, lew, wesołe małpki i wiele więcej zwierząt, które na co dzień widujemy jedynie na szklanym ekranie. W ogrodzie pomyślano także o najmłodszych. W mini zoo można pogłaskać i nakarmić osiołka lub kucyka. Organizowane są także pokazy karmienia zwierząt. Każdego zainteresuje widok słonia, który chwyta trąbą swoją przekąskę.

Pamiątkowy medal z Ogrodu Zoologicznego w Krakowie

Doskonałą pamiątką dla turysty będzie medal z podobizną lwa, który jest królem zwierząt, czy z innymi ciekawymi zwierzętami z krakowskiego ZOO:

Jak dojechać?

Zoo znajduje się 8 km od centrum Krakowa na alei Kas Oszczędnościowych Miasta Krakowa 14. Zobacz na mapie ->

Małopolska jest bogata w miejsca przyjazne rodzinom. Warto poznać ten piękny region nie tylko ze względu na świeże, górskie powietrze oraz zabytkowy gród Kraka, ale przede wszystkim dlatego, że obfituje on w niepowtarzalne atrakcje dla dzieci. Unikatowe medale z kolekcji Złota Polska dopełnią wspaniałej przygody i stanowią niezwykłą pamiątkę, która wzmacnia pasję kolekcjonerstwa.

Czytaj też: Złota Polska szlaki turystyczne w Małopolsce – schroniska. Część II

Może ci się spodobać również

Odbierz 2 prezenty!

Zapisz się do newslettera i dołącz do wyjątkowego grona Zdobywców Złotej Polski!

1 prezent: Medal Złota Polska z Krakowa

2 prezent: Przewodnik “Dwa dni w Krakowie”

Medal dostaniesz jednorazowo i całkowicie
za darmo przy pierwszych zakupach
w naszym sklepie online.

Przewodnik w formie e-booka dostępny do
ściągnięcia z przesłanego w mailu linka.