Dlaczego warto mieć hobby?

-

4 min. czytania

Każdy, kto dysponuje wolnym czasem, powinien zastanowić się nad spożytkowaniem go na uprawianie hobby. Możliwości są niezliczone, dlatego wszyscy mają szansę na znalezienie własnej pasji. Bez wątpienia znalezienie satysfakcjonującego zajęcia wymaga zaangażowania. Jeśli zastanawiasz się, czy wolny czas przeznaczyć na bierny odpoczynek, czy rozpocząć poszukiwanie hobby, prezentujemy kilka powodów, dla których zdecydujesz się porzucić wygodny fotel i odnajdziesz czynność, która przyniesie Ci radość.

SPIS TREŚCI:

Hobby daje szczęście!

Robienie tego, co kochasz przyniesie Ci spełnienie i szczęście. Oddawanie się czynnościom, które sprawiają przyjemność sprawi, że znacząco poprawi się poziom jakości Twojego życia. Odnajdziesz zajęcie, które będzie wywoływać uśmiech na Twoich ustach, otrzymasz zastrzyk energii i poczujesz się szczęśliwy. Jeśli kochasz podróżować, możesz zainteresować się projektem Złota Polska. Dzięki ciekawym szlakom turystycznym poznasz atrakcyjne miejsca w Polsce i zwiedzisz cały kraj. Złota Polska to także szansa na zarażenie się miłością do kolekcjonerstwa. W każdym z miejsc umieszczonych na szlakach dostępne są pamiątkowe medale. Czujesz już szczęście, jakie może płynąć z tworzenia własnych zbiorów i poznawania najciekawszych zakątków Polski?

Poprawia nasze samopoczucie.

Każdy z nas miewa dni, kiedy odczuwa skutki obniżonego samopoczucia. Marazm, smutek i przytłoczenie codziennymi problemami można zniwelować dzięki odpowiednio dobranemu hobby. Interesując się daną dziedziną, poszerzamy swoją wiedzę, co znacząco podnosi pewność siebie i zadowolenie z życia. Jeżeli Twoje złe samopoczucie wynika z kompleksów, zainteresuj się sportem. Kiedy zobaczysz pierwsze efekty swoich działań, polepszysz swój nastrój i zatracisz się w nowym hobby na dobre.

Pozwala się rozwijać.

Kiedy zainteresujesz się konkretną dziedziną z ogromną przyjemnością zwiększysz swoją wiedzę na jej temat, a to spowoduje poprawę Twoich wszystkich kompetencji. Mając prawdziwe hobby codziennie stajemy się lepszą wersją siebie i poszerzamy swoje horyzonty. Jeśli jako nowe hobby wybierzesz zbieranie medali z kolekcji Złotej Polski, bez wątpienia rozwiniesz się na wielu polach. Umiejętność planowania podróży, historia, kultura i wierzenia- sam zdecyduj jakie kompetencje chcesz rozwijać poprzez pasję.

Redukuje stres.

Osoby prowadzące ciekawe życie z łatwością stawiają czoła przeciwnościom losu i częściej doświadczają pozytywnych emocji. Oddając się hobby niwelujesz sres i działasz na korzyść Twojego systemu odpornościowego. Co piąty Polak przyznaje, że każdego dnia doświadcza stresu związanego z pracą. Pasja powoduje, że życie jest bardziej zrównoważone i więcej w nim pozytywnych doznań. Dzięki hobby poprawisz jakość swojego życia na każdym polu.

Pozwala na poznanie nowych ludzi.

Ciekawi ludzie przyciągają… ciekawych ludzi! To właśnie hobby sprawia, że stajemy się w oczach innych zdecydowanie bardziej atrakcyjni. Poświęcając się ulubionemu zajęciu jesteśmy w stanie poznać ludzi podobnych do nas. Wspólna pasja to idealny początek wieloletniej przyjaźni. Niekończące się tematy do rozmów, wspólne spędzanie czasu i zdrowa rywalizacja. Brzmi jak wspaniała znajomość, prawda? Jeżeli zdecydujesz się na kolekcjonowanie medali Złota Polska, z łatwością poznasz innych miłośników podróży i tworzenia własnych zbiorów. Być może wybierzecie się razem we wspaniałą podróż po ciekawych szlakach. Hobby to idealny sposób na wzbogacenie życia towarzyskiego.

Hobby zabija rutynę

Rutyna i lenistwo to główne czynniki powodujące frustrację i niezadowolenie z życia. Robienie czegoś dla siebie i wielopoziomowy rozwój to doskonały sposób na zabicie rutyny. Hobby niweluje powtarzalne zachowania i wyzwala w nas spontaniczność oraz budzi ogromne chęci do działania. Motywacja, którą można czerpać z pasji sprawi, że chętniej zrobisz rzeczy, które odkładałeś na później. Zabij rutynę, zanim ona zabije Twoją radość z życia.

Wnioski.

Uprawianie hobby to najlepsza forma odpoczynku. Zajmując się czymś przyjemnym dystansujesz się do codziennych problemów. Dzięki hobby czujesz się znacznie lepiej, jesteś ciekawszym człowiekiem i cieszysz się życiem. Jeśli szukasz ciekawego zajęcia, możesz rozważyć zaangażowanie się w projekt Złota Polska. Zbierając medale i przemierzając liczne szlaki pogrupowane pod względem tematyki i lokalizacji, rozwijasz w sobie wiele zdolności i odrywasz się od obowiązków. Złote Podkarpackie, Złote Pomorskie, a może Złote Mazowieckie? Który szlak wybierzesz najpierw?

Może ci się spodobać również

Odbierz 2 prezenty!

Zapisz się do newslettera i dołącz do wyjątkowego grona Zdobywców Złotej Polski!

1 prezent: Medal Złota Polska z Krakowa

2 prezent: Przewodnik “Dwa dni w Krakowie”

Medal dostaniesz jednorazowo i całkowicie
za darmo przy pierwszych zakupach
w naszym sklepie online.

Przewodnik w formie e-booka dostępny do
ściągnięcia z przesłanego w mailu linka.