Złote Pomorskie. Co warto zobaczyć na pomorzu cz. III

  • Reading time:6 min. czytania

Pomorze jest jednym z najbardziej atrakcyjnych turystycznie regionów w Polsce. Wyrusz z nami w kolejną część podróży po tym niezwykłym zakątku i poznaj miejsca idealne na rodzinną wyprawę.

SPIS TREŚCI:

Dinopark Malbork

Co można zobaczyć?

Goście przeżyją spotkanie z ruchomymi dinozaurami, które wydają z siebie interesujące dźwięki. Ścieżka edukacyjna o długości blisko półtora kilometra to podróż przez wszystkie okresy prehistorii. Odwiedzający mogą podziwiać pokaz tresury dinozaurów i odwiedzić mini zoo z prawdziwymi zwierzętami.

Medal pamiątkowy z Dinoparku w Malborku.

Na dziedzińcu głównym można kupić pamiątkowy medal z podobizną dinozaura. To doskonała pamiątka z wyprawy w głąb świata prehistorii.

Jak dojechać do Dinoparku w Malborku?

Dinopark mieści się pod adresem: ul.Toruńska 61, 82-200 Malbork.
Zobacz na mapie->

Łeba Park

Co można zobaczyć?

W Łeba Parku goście stają przed możliwością spędzenia czasu na świeżym powietrzu i podziwiania nadmorskich widoków. Spacer kładkami wśród figur dinozaurów to doskonały sposób na lekcję historii w praktyce.Turyści mogą podziwiać Seismosaurusa o długości 43 metrów oraz wysokiego na 13 metrów Brachiosaurus. Łeba Park łączy potęgę natury i edukację z zabawą. Pojazdy wodne, wioska indiańska i gabloty ze skamielinami to tylko nieliczne z wielu atrakcji, które oferuje obiekt.

Medal pamiątkowy z Łeba Parku.

W sklepikach i punktach gastronomicznych są do nabycia dwa wzory medali. To nie lada gratka dla każdego kolekcjonera i miłośnika dinozaurów.

Jak dojechać do Parku Łeba?

Adres obiektu to: ul. Kolonijna 24, Nowęcin k. Łeby. Zobacz na mapie->

Pomnik Poległych Stoczniowców

Trochę historii.

Budowę pomnika rozpoczęto 17 września 1980 roku. Uroczyste wbudowanie kamienia węgielnego miało miejsce 6 grudnia 1980 roku. Pomnik został odsłonięty w dziesiątą rocznicę wydarzeń grudniowych 16 grudnia 1980 roku.

Co można zobaczyć?

Pomnik upamiętnia ofiary wydarzeń Grudnia 1970. Znajduje się na placu Solidarności w Gdańsku. Pomnik składa się z trzech krzyży z kotwicami. Umiejscowienie pomnika niedaleko Bramy numer 2 Stoczni Gdańskiej to nawiązanie do śmierci czterech pierwszych poległych Stoczniowców.

Medal pamiątkowy z Pomnika Poległych Stoczniowców.

Pamiątkowy medal upamiętniający pamięć tragicznie poległych Stoczniowców można zdobyć w sklepiku z pamiątkami Sali BHP.

Jak dojechać do Pomnika Poległych Stoczniowców?

Pomnik znajduje się na placu Stoczniowców w Gdańsku. Zobacz na mapie->

Karczma Słowińska Wydma

Co można zobaczyć?

Dziedzictwo narodowe to nie tylko dzieła sztuki i architektury, ale również lokalna kuchnia. Karczma jest otoczona pięknym lasem sosnowym. W Karczmie można rozsmakować się w lokalnych, nadmorskich daniach. Nieopodal znajduje się wieża widokowa nad jeziorem Łebskim. Można tam podziwiać walory Słowińskiego Parku Narodowego. Karczma znajduje się na trasie do wydm zwanych “Białymi Piaskami”.

Medal pamiątkowy z Karczmy Słowińska Wydma.

W Karczmie czekają na turystów aż dwa wzory nietuzinkowych pamiątek w formie medali Złota Polska.

Jak dojechać do Karczmy Słowińska Wydma?

Karczma znajduje się pod adresem: Rąbka 8 , 84-360 Łeba.
Zobacz na mapie->

Ocean Park Władysławowo

Co można zobaczyć?

Goście Ocean Parku mają szansę przeżyć przygodę i przenieść się wprost na dno oceanu. Na turystów czeka spacer wśród figur zwierząt morskich odwzorowanych w skali 1:1. Jednym z najciekawszych obiektów jest 34-metrowy płetwal błękitny. Poza zabawą można się tu też wiele nauczyć o podwodnym życiu. Na turystów czekają: wioska rybacka, papugarnia oraz akwaria z tropikalnymi rybami.

Medal pamiątkowy z Ocean Parku Władysławowo.

W salonie gier można nabyć pamiątkowy medal przedstawiający płetwala błękitnego. To doskonała okazja do powiększenia kolekcji medali Złota Polska.

Jak dojechać do Ocean Parku Władysławowo?

Obiekt znajduje się pod adresem: ul. Żwirowa 13, 84-120 Władysławowo. Zobacz na mapie->

Gdański Żuraw

Trochę historii.

Wzmianki o Żurawiu pochodzą już z 1367 roku. Pierwsze budowla uległa zniszczeniu w czasie pożaru. Nowy obiekt został wzniesiony w latach 1442-1444. Żuraw służył przede wszystkim do załadunku towarów i balastu na statki.

Co można zobaczyć?

Żuraw to największy średniowieczny dźwig portowy w Europie. We wnętrzu można zobaczyć prezentację dotyczącą życia i pracy ludzi nierozerwalnie związanych z tym obiektem- dokerów, kupców, żaglomistrzów i powroźników.

Medal pamiątkowy z Gdańskiego Żurawia.

Niezwykły medal jest dostępny w sklepiku z pamiątkami w Sali BHP w Gdańsku.

Jak dojechać do Gdańskiego Żurawia?

Słynny symbol Gdańska znajduje się pod adresem: Szeroka 67/68, 22-100 Gdańsk. Zobacz na mapie->

Bazylika św. Brygidy w Gdańsku

Trochę historii.

Kościół został wzniesiony w latach 1394-1402 na miejscu kaplicy, w której niegdyś wystawiono ciało św. Brygidy. W 1660 roku pierwszy raz przy kościele utworzono parafię. 23 listopada 1991 roku Jan Paweł II nadał świątyni rangę Bazyliki Mniejszej.

Co można zobaczyć?

Odwiedzający mogą podziwiać przedmioty patriotyczne nawiązujące do historii Polski. Liczne płaskorzeźby i obrazy to jedne z wielu bogactw świątyni. We wnętrzu bazyliki znajduje się niezwykle cenny bursztynowy ołtarz.

Medal pamiątkowy z Bazyliki św. Brygidy w Gdańsku.

W wejściu bocznym do Bazyliki goście mogą nabyć pamiątkowy złoty medal przedstawiający bryłę świątyni oraz symbole Gdańska.

Jak dojechać do Bazyliki św. Brygidy w Gdańsku?

Kościół znajduje się pod adresem: ul. Profesorska 17, 80-856 Gdańsk.
Zobacz na mapie->

Kaszubskie Oko w Gniewinie

Co można zobaczyć?

Kaszubskie Oko w Gniewinie to ciekawy kompleks turystyczno-rekreacyjny. Jego specyfika zachęca do aktywnego wypoczynku. Najciekawszą atrakcją obiektu jest wieża widokowa, z której rozpościera się niesamowity widok. Na wieżę prowadzi 212 schodków. Inne atrakcje to m.in.: park linowy, stanowiska do gry w minigolfa, makiety dinozaurów czy ścianka wspinaczkowa.

Medal pamiątkowy z Kaszubskiego Oka w Gniewinie.

W windzie przy wieży można zakupić pamiątkowy medal, który jest świetną pamiątką z wyprawy do serca Gniewina.

Jak dojechać do Kaszubskiego Oka w Gniewinie?

Kompleks mieści się pod adresem: ul. Sportowa 1, 84-250 Gniewino.
Zobacz na mapie->

Wnioski.

Pomorze to miejsce przyjazne rodzinom. Turyści znajdą wiele miejsc do aktywnego spędzania czasu. Przemierzanie szlaku Złote Pomorskie to szansa na szybkie zbudowanie pokaźnej kolekcji medali.

Dodaj komentarz