Szlak Złote Łódzkie

Złote Łódzkie. Co warto zwiedzić?

-

4 min. czytania

Województwo łódzkie to bez wątpienia wyjątkowe miejsce. Na przestrzeni lat ponury krajobraz zmienił się w miejsce idealne dla artystów, muzyków i fotografów. Łódzka szkoła filmowa, ulica Piotrkowska w Łodzi i zakłady krawieckie słynne w całej Polsce to nie wszystko, co ten malowniczy region ma do zaoferowania. Wyrusz w podróż po szlaku Złote Łódzkie i zdobądź unikatowe medale, które są świadectwem przeżytych przygód.

SPIS TREŚCI:

Aquapark Fala w Łodzi

Trochę historii.

Historia pierwszego kompleksu wodnego w tym miejscu sięga 1976 roku. To właśnie wtedy otwarto obiekt zajmujący powierzchnię ponad 7 ha, na który składały się cztery baseny mogące pomieścić blisko 4 tysiące osób. Liczne wady konstrukcyjne sprawiły, że w 1992 roku obiekt zamknięto. Na terenie obiektu odbył się wybory Miss Natura, które skupiały się na wybraniu najpiękniejszej naturystki w Polsce. Obecny aquapark został otwarty pod koniec 2008 roku i jest największym tego typu obiektem w kraju.

Główne atrakcje.

Kompleks basenowy mieści się w oryginalnych szklanych piramidach. Na odwiedzających czeka jedyna w kraju zjeżdżalnia typu kamikadze o długości 60 metrów, pięć różnych saun, basen wyposażony w sztuczną falę, liczne zjeżdżalnie, leśna plaża, boiska sportowe oraz obiekty gastronomiczne. Na spragnionych relaksu czeka strefa spa, gdzie można oddać się masażom, licznym zabiegom kosmetycznym i wyszczuplającym. W obiekcie prowadzone są zajęcia nauki pływania. Istnieje możliwość zorganizowania urodzin połączonych z wodnym szaleństwem.

Medal pamiątkowy z Aquaparku Fala w Łodzi.

W holu przed kasami można zakupić aż dwa pamiątkowe medale. To dokonały pomysł na upamiętnienie wyprawy do świata wodnej zabawy. Dzięki tak nietuzinkowej pamiątce z wycieczki miłe wspomnienia zostaną z Tobą na dłużej.

Jak dojechać do Aquaparku Fala w Łodzi?

Aquapark Fala znajduje się w parku im. marszałka Józefa Piłsudskiego, pod adresem: al. Unii Lubelskiej 4, 94-208 Łódź. Zobacz na mapie ->

Miejski Ogród Zoologiczny w Łodzi

SONY DSC

Trochę historii.

Ogród został stworzony na miejscu dawnej Puszczy Łódzkiej. Dokładna data otwarcia ogrodu pozostaje niewiadomą. Za umowną datę powstania przyjmuje się rok 1938. Pierwszym rezydentem obiektu był jeleń Boruta złapany w centrum miasta. Po drugiej wojnie światowej szeregi łódzkiego zoo zasiliły zwierzęta przetransportowane ze zniszczonego ogrodu we Wrocławiu. Ogród zoologiczny sukcesywnie się rozwijał, a w obecnych czasach można podziwiać tam ponad 2245 zwierząt z 677 gatunków.

Główne atrakcje.

Miejski Ogród Zoologiczny w Łodzi jako jedyny w Polsce jest domem dla zagrożonych wyginięciem lwów azjatyckich. Oprócz licznych gatunków ciekawych zwierząt na odwiedzających czeka plac zabaw, park linowy i oferta gastronomiczna. Najmłodsi goście mogą brać udział w warsztatach edukacyjnych, w skład których wchodzą między innymi: przygotowanie posiłku dla małp i lekcja rozpoznawania tropów zwierząt. Obserwowanie tygrysów, lwów, sępów, geparda czy rysia to nie lada gratka dla turystów w każdym wieku. Zoo organizuje pokazy karmienia zwierząt.

Medal pamiątkowy z Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Łodzi.

Tak wyjątkowe miejsce warto zachować w pamięci na dłużej. Jest to możliwe dzięki medalom Złota Polska. W łódzkim zoo można zdobyć ich aż sześć. Medale są do kupienia przy wybiegu lemurów, w pawilonie żyra oraz obok wybiegu dla kangurów.

Jak dojechać do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Łodzi?

Zoo w Łodzi znajduje się w pobliżu centrum miasta, na zachód od słynnej ulicy Piotrkowskiej pod adresem: ul. Konstantynowska 8/10, 94-303 Łódź.
Zobacz na mapie->

Podsumowanie

Każdy region Polski posiada wyjątkowe miejsca, które powinny znaleźć się na mapie prawdziwego turysty. Ze szlakami Złota Polska nie przegapisz żadnego z atrakcyjnych turystycznie miejsc. Podróż szlakiem Złote Łódzkie to doskonała okazja do spędzenia relaksujących, rodzinnych chwil. Medale z naszej kolekcji nie tylko pozwalają na stworzenie pokaźnej kolekcji cennych eksponatów, ale również sprawiają, że wspomnienia z podróży nie blakną tak łatwo i pozostają w naszej pamięci na dłużej.

Może ci się spodobać również

Odbierz 2 prezenty!

Zapisz się do newslettera i dołącz do wyjątkowego grona Zdobywców Złotej Polski!

1 prezent: Medal Złota Polska z Krakowa

2 prezent: Przewodnik “Dwa dni w Krakowie”

Medal dostaniesz jednorazowo i całkowicie
za darmo przy pierwszych zakupach
w naszym sklepie online.

Przewodnik w formie e-booka dostępny do
ściągnięcia z przesłanego w mailu linka.