Złote Lubelskie

Województwo lubelskie znajduje się w południowo-wschodniej Polsce i jest jednym z największych (pod względem powierzchni) województw. Potrafi wzbudzić zainteresowanie nie tylko swoją historią, lecz także cudowną fauną i florą.

Piękno przyrody zostało uwiecznione na medalu pamiątkowym nawiązującym do wąwozów lessowych w Kazimierzu Dolnym. To wyjątkowe miejsce, gdzie odnajdziesz ciszę i spokój.

Ucieczką od miejskiego zgiełku będzie również pobyt w Domu Zdrojowym w Nałęczowie. Mieści się w nim Pijalnia Wód Mineralnych, znajduje się tam m.in. źródło o nazwie „Miłość”. To nie przypadek – skosztowanie wody ze źródła o tak wdzięcznej nazwie z pewnością zagwarantuje przyjemne wspomnienia (dlatego oprócz zdjęć warto przywieźć z podróży medal pamiątkowy obrazujący to miejsce).

W trakcie podróży po województwie lubelskim warto zatrzymać się w kilku miejscach, gdzie oprócz przyrody można podziwiać zabytki. Jednym z nich jest znany na całą Polskę rynek w Kazimierzu Dolnym. Dlatego wśród pamiątkowych medali nie mogło zabraknąć tego, który przedstawia to urokliwe miejsce.

Kolejnym zabytkiem wartym umieszczenia w planie podróży jest cerkiew św. Mikołaja w Hrebennem. Została wzniesiona w latach 1697–1700 i do dziś można podziwiać fragmenty ikonostasu z XVII–XVIII wieku znajdującego w jej wnętrzu, a także dzwonnicę z XVII wieku.

Jeśli planujesz podróż po Polsce, nie skupiaj się wyłącznie na morzu czy górach. W województwie lubelskim również znajdziesz wiele urokliwych miejsc oraz zabytków – a gdy wrócisz już do domu, przypomną Ci o nich medale z serii Złota Polska.

Odbierz 2 prezenty!

Zapisz się do newslettera i dołącz do wyjątkowego grona Zdobywców Złotej Polski!

1 prezent: Medal Złota Polska z Krakowa

2 prezent: Przewodnik “Dwa dni w Krakowie”

Medal dostaniesz jednorazowo i całkowicie
za darmo przy pierwszych zakupach
w naszym sklepie online.

Przewodnik w formie e-booka dostępny do
ściągnięcia z przesłanego w mailu linka.