Muzeum życia w PRL

Piękna 28/34,

00-547 Warszawa, Polska

tel:(+48) 511 044 808

Muzeum Życia w PRL

Muzeum Życia w PRL

Medale do nabycia w kasie!

Różne oblicza minionej epoki w Muzeum Życia w PRL.
Muzeum Życia w PRL znajduje się w najodpowiedniejszym dla siebie miejscu – w centrum socrealistycznego MDM’u w Warszawie. Architektura pobliskich budynków, symboli osiągnięć socjalistycznego budownictwa i zaangażowania Warszawiaków w odbudowę miasta, stanowi naturalne otoczenie dla tego muzeum absurdów  poprzedniej epoki.
Muzeum przenosi zwiedzających w czasy Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Znajdziemy tu przestrzeń edukacyjno-historyczną, salę kinową, w której można obejrzeć fragmenty filmów Polskiej Kroniki Filmowej oraz mieszkanie M2 z typowymi meblami oraz wiele przedmiotów, symboli PRL. Kilka z nich to naprawdę wyjątkowe egzemplarze: jedyny w swoim rodzaju saturator, „mały Fiat”, budka telefoniczna czy ponad pięćdziesięcioletni ekspres do kawy, odrestaurowany i przywrócony do życia, który nadal parzy doskonałą kawę.
Jeśli mowa  kawie nie sposób nie wspomnieć o kawiarni muzealnej stworzonej na wzór kawiarni „Antyczna”, goszczącej przy Placu Trzech Krzyży różne ciekawe osobowości lat pięćdziesiątych. Najmłodsi znajdą również coś dla siebie – w sali przedszkolnej będą mogli zobaczyć jak bawiły się dzieci przed erą Internetu czy nawet zwykłego zapomnianego już dzisiaj magnetowidu.

Dla młodego pokolenia wizyta w muzeum to szansa na poznanie życia jakie wiedli ich rodzice bądź dziadkowie, dla starszego okazja do przypomnienia sobie blasków i cieni tamtego okresu i do sentymentalnej podroży do czasów dzieciństwa lub młodości.