Rozwijanie nowych pasji w czasie pandemii.

  • Reading time:4 min. czytania

Pandemia zaskoczyła nas wszystkich. Rzeczywistość, w której przyszło nam się odnaleźć, diametralnie różni się od znanej nam codzienności. Nowe zakazy, nakazy i brak możliwości podejmowania ulubionych aktywności takich jak wyjście do kina, czy wyjazd na weekend do ciekawego miejsca sprawiają, że czujemy się podminowani. Jak odnaleźć się w dzisiejszym świecie i znaleźć sposób na efektywne spędzanie czasu?

SPIS TREŚCI:

Hobby lekarstwem na stres.

Skupienie myśli na zajęciu, które przynosi nam radość, pozwala zredukować poziom stresu. Posiadając pasję, jesteśmy bardziej kreatywni i mamy więcej energii do działania. Należy pamiętać, że znalezienie odpowiedniego zajęcia wcale nie jest łatwe. Pierwsze próby mogą zakończyć się fiaskiem i dzięki metodzie prób i błędów odnajdziemy czynność, która będzie sprawiała nam przyjemność.

Jaką aktywność wziąć pod uwagę w czasie pandemii?

Ucieczka do świata literatury i filmu.

Spędzanie czasu we dwoje - czytanie książek

Czytanie książek i oglądanie filmów to zajęcie, które można wykonywać z dowolnego miejsca na Ziemi. Nie musisz stawiać na ulubione gatunki. Swoje horyzonty poszerzysz dzięki planowaniu i odpowiednim doborze repertuaru. Możesz zaplanować wyzwanie polegające na wyborze dzieł z gatunków, które wcześniej omijałeś. Reportaż, fantastyka, a może kryminał? Otwórz się na nowości.

Stwórz własne dzieło- malowanie dla każdego.

Malowanie do niedawna było aktywnością zarezerwowaną wyłącznie dla osób mających talent plastyczny. Wszystko zmieniło się za sprawą obrazów malowanych po numerach. Zamawiający otrzymuje ponumerowane płótno i farby z oznaczeniem, dzięki którym malowanie staje się dziecinnie proste i relaksujące. Już dziś możesz powiesić na ścianie własnoręcznie namalowany obraz.

Potrzeba zmian- odnawianie i przerabianie mebli.

W obecnej sytuacji wszyscy spędzamy w domach bardzo dużo czasu i zaczynamy dostrzegać wszelkie mankamenty wystroju. Szafka w korytarzu nie pasuje do wieszaka? Biała komoda wydaje Ci się zbyt nudna? Spróbuj zakochać się w przerabianiu mebli. Wystarczy zamówić odpowiednie farby i papier ścierny, aby tchnąć nowego ducha w dobrze znane wnętrze. Do dzieła!

Kolekcjonowanie medali i planowanie podróży.

Pandemia pokrzyżowała plany wielu turystów, ale żaden miłośnik podróży nie traci nadziei na powrót do normalności. Za sprawą projektu Złota Polska możesz znaleźć nową pasję, która łączy w sobie dwie aktywności- podróżowanie i kolekcjonerstwo. Idea Złotej Polski opiera się na sprzedaży pamiątkowych medali z najciekawszych zabytków i miejsc turystycznych w Polsce. Projekt posiada swoje szlaki pogrupowane pod względem położenia i tematyki, dzięki czemu bez trudności stworzysz plan wycieczki. Każdy medal jest wyjątkowy i przypisany do danego miejsca. Nie można zdobyć go w żaden inny sposób niż podczas osobistej wizyty w miejscu oznaczonym na szlaku. Wytrwali kolekcjonerzy mogą zebrać pokaźną liczbę medali, które nie tylko stanowią cenne trofea, ale również przywołują wspomnienia o przeżytych przygodach. W sklepie internetowym Złota Polska można kupić limitowane kolekcje medali oraz akcesoria kolekcjonerskie, które ułatwią przechowywanie i czyszczenie pamiątkowych monet.

Sport-pasja i zdrowie.

Zamknięte siłownie, baseny i stoki narciarskie nie ułatwiają zachowania zdrowego stylu życia w czasie pandemii, ale ze względu na duży wpływ aktywności fizycznej na ludzkie zdrowie i samopoczucie, nie warto rezygnować z poszukiwania ulubionej dyscypliny sportowej. Jeśli lubisz spędzać czas na świeżym powietrzu, wypróbuj spacery, jogging lub nordic walking. Jeżeli nie masz ochoty na wychodzenie z mieszkania, spróbuj jogi, skakania na skakance i hula-hoop z masującymi wypustkami.

Podsumowanie.

Pasja jest odskocznią od codziennych obowiązków i sposobem na rozładowanie stresu. Warto poszukać ulubionego zajęcia w czasie pandemii, ponieważ efektywne spędzanie czasu poprawia nasz nastrój i korzystnie wpływa na samopoczucie.

Dodaj komentarz