Pamiątki i prezenty z Polski. Medale pamiątkowe

-

4 min. czytania

Gdy odwiedzamy dane miejsce czy kraj warto zaopatrzyć się w pamiątki, które przypomną nam o dobrze spędzonym czasie. Najpopularniejsze miejscowości turystyczne są zazwyczaj pełne sklepików z pamiątkami, które cieszą się zainteresowaniem turystów. Jakie przedmioty warto wybrać, aby posłużyły jako prezent czy pamiątka z naszej ojczystej ziemi? Warto wybierać trwałe prezenty, z podpisem danej atrakcji, które będziemy mogli również pokazać innym osobom. Prezenty w postaci medali pamiątkowych to dobry sposób na pokazanie innym, jakie zakątki Polski zwiedzaliśmy i które warto odwiedzić. Każdy z medali przywoła wspomnienia, być może skłoni do opowieści z danego miejsca. Medale pamiątkowe to doskonały sposób na promocję danego miejsca i podkreślenie jego wyjątkowości. Każdy medal z kolekcji Złota Polska sprzedawany jest w akrylowym kapslu, dzięki czemu nie ulegnie uszkodzeniu podczas transportu.

Co kupić na prezent z Polski? Dobrym pomysłem będą medale pamiątkowe ze szlaków turystycznych

Gdy już nacieszymy się pięknymi widokami warto pomyśleć o pamiątkach i prezentach z Polski. Mogą to być medale pamiątkowe z ozdobnym awersem i rewersem, wykonane z wysokiej jakości materiałów. Medale z kolekcji Złota Polsce przedstawiają m .in. następujące szlaki:

W kolekcji dostępne są medale z każdego Polskiego województwa. W niektórych z nich występuje po kilka medali pamiątkowych z różnych charakterystycznych miejsc. Ze względu na Polską bogatą historię i religijne zwyczaje wiele medali obrazuje zamki, klasztory, bazyliki, świątynie, kościoły, które zachwycają swoją architekturą. Oprócz tego wiele medali przedstawia również bardziej nowoczesne obiekty takie jak: Park Wodny w Krakowie Mamba, Zatorland – Park Owadów w Zatorze, Planetarium i Park Astronomiczny we Fromborku, Palmiarnia w Gliwicach i wiele innych. Oferta medali jest tak duża, że każdy z pewnością chociaż raz w życiu odwiedził jedno z miejsc widocznych na medalu pamiątkowym.

Pamiątki z Warszawy, Krakowa i innych miast Polski

Polskie miasta są nie tylko nowoczesne, ale również pełne zabytkowych budynków. Siedząc w restauracjach na najbardziej znanych uliczkach czy starówkach można podziwiać zarówno zabytkową architekturę, jak i nowoczesne wieżowce. Polskie miasta często zachwycają turystów, a szczególnie obcokrajowcy cenią sobie polską kuchnię i gościnność. Aby nie zapomnieć o uroku polskich miast można zaopatrzyć się w medale pamiątkowe związane z konkretną metropolią. W kolekcji Złota Polska można znaleźć medale z największych miast Polski, takich jak:

  • Warszawa – Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum. Rezydencja Królów i Rzeczypospolitej (sklepik z pamiątkami), Pałac Kultury i Nauki w Warszawie (medale są dostępne w Sali Gotyckiej na 30 piętrze oraz na 2 piętrze w holu).
  • Kraków – Pałac Biskupów Krakowskich w Krakowie, Bazylika Mariacka w Krakowie.

Dostępne są również medale z innych Polskich miast np.: Szczecina, Gliwic, Zakopanego, Gdańska, Mysłowic, Bochni, Sanoka, Przemyśla, Zabrza, Rzeszowa i innych.

Zalety prezentu w formie medali pamiątkowych

  • To doskonała pamiątka z najróżniejszych rejonów Polski. W ofercie medali Złota Polska można znaleźć okazy z zarówno przedstawiające budynki, jak i charakterystyczne miejsca. Do wyboru jest naprawdę pokaźna kolekcja.
  • Medale z serii Złota Polska są łatwo dostępne – można zakupić je bezpośrednio w odwiedzanych miejscach lub za pośrednictwem sklepu internetowego.
  • Medale to bardzo dobry pomysł na prezent dla obcokrajowców, którym pozwolą na lepsze poznanie naszej ojczyzny. Medale przedstawiają najważniejsze miejsca w Polsce m. in. szlaki Jana Pawła II, Zamek Królewski w Warszawie, Radiostację w Gliwicach, Hotel Górski PTTK Kalatówki, Zatorland – Park Mitologii w Zatorze oraz wiele innych. Dzięki medalom pamiątkowym obcokrajowcy mogą zdać sobie sprawę, jak bardzo różnorodny i atrakcyjny jest nasz kraj.
  • Medal pozwoli na zaszczepienie w obdarowanej osobie zamiłowania do kolekcjonowania. Pierwszym zadaniem może być zebranie medali pamiątkowych z ważnych miejsc w Polsce, a następnie z całego świata.
  • Medale to doskonała pamiątka z miejsc jakie zostały odwiedzone przez wycieczkę – dzięki nim pamięć o odwiedzanych terenach tak szybko nie zaginie.
  • Medale pamiątkowe to pamiątka o wyjątkowej trwałości i jakości, dzięki niej medale przetrwają wiele lat.
  • Medale można zebrać w pamiątkowym albumie, który może być pamiątką z wizyty w Polsce. Każdy medal może przywoływać dobre wspomnienia.

Może ci się spodobać również

Odbierz 2 prezenty!

Zapisz się do newslettera i dołącz do wyjątkowego grona Zdobywców Złotej Polski!

1 prezent: Medal Złota Polska z Krakowa

2 prezent: Przewodnik “Dwa dni w Krakowie”

Medal dostaniesz jednorazowo i całkowicie
za darmo przy pierwszych zakupach
w naszym sklepie online.

Przewodnik w formie e-booka dostępny do
ściągnięcia z przesłanego w mailu linka.