Jakie miejsca warto odwiedzić wiosną? Przegląd szlaku Złote Dolnośląskie.
6 min. czytania
Wiosna jest piękną porą roku, która zachęca do podejmowania aktywności na świeżym powietrzu i przeżywania przygód. Każdy ze szlaków Złota Polska ma do zaoferowania wiele ciekawych atrakcji idealnych na wiosenne wyprawy. Dziś zabierzemy Cię na wiosenny spacer po szlaku Złote Dolnośląskie i podpowiemy, jakie miejsca warto odwiedzić w czasie, gdy natura budzi się do życia.
SPIS TREŚCI:
- Karkonoskie Tajemnice
- Kolejkowo Wrocław
- Palmiarnia w Wałbrzychu
- Twierdza Kłodzko
- Muzeum Włodarz
- Panorama Racławicka we Wrocławiu
- Sztolnie Walimskie
- Hydropolis we Wrocławiu
Karkonoskie Tajemnice
Co można zobaczyć?
Karkonoskie tajemnice to mistyczne miejsce, które powstało w miejscu odkrycia kostura Ducha Gór. Podziemia obiektu to miejsce, w którym goście poznają karkonoskie wierzenia i legendy. Ekspozycja jest interaktywna i multimedialna, dzięki czemu turyści stają się częścią mistycznego spotkania z potęgą gór.
Medal pamiątkowy z Karkonoskich Tajemnic.
W automacie za kasami odwiedzający mogą kupić pamiątkowy medal, który pozwoli im upamiętnić spotkanie z Duchem Gór.
Jak dojechać do Karkonoskich Tajemnic?
To niezwykłe miejsce mieści się pod adresem: ul. Mickiewicza 1a, 58-540 Karpacz. Zobacz na mapie->
Kolejkowo Wrocław
Co można zobaczyć?
Wrocławskie Kolejkowo promuje się hasłem: „Cudowny Dolny Śląsk w miniaturze”, co niezwykle trafnie oddaje specyfikę obiektu. Odwiedzający stają przed szansą podziwiania makiety prezentującej tętniący życiem rejon Dolnego Śląska. Można zobaczyć tam miniaturowy Dworzec Świebodzki, obserwatorium meteorologiczne na Śnieżce czy schronisko Szwajcarka w Sudetach Zachodnich.
Medal pamiątkowy z Kolejkowa Wrocław.
W automacie przy wejściu dostępne są pamiątkowe medale, które są najlepszą pamiątką z wycieczki do ruchomego świata miniatur.
Jak dojechać do Kolejkowo Wrocław?
Obiekt znajduje się pod adresem: Dworzec Świebodzki, pl. Orląt Lwowskich 20B. Zobacz na mapie->
Palmiarnia w Wałbrzychu
Co można zobaczyć?
Palmiarnia w Wałbrzychu została powołana do życia przez Jana Henryka XV. Obecnie można podziwiać tam ponad 250 gatunków roślin ze wszystkich stron świata. Eukaliptusy, fikusy, kaktusy i agawy to tylko jedne z nielicznych elementów flory, które odwiedzający zobaczą w palmiarni. Uwagę odwiedzających przyciąga ekspozycja drzewek Bonsai.
Medal pamiątkowy z Palmiarni w Wałbrzychu.
W Palmiarni na odwiedzających czekają aż dwa wzory wyjątkowych medali. Jeden z nich przedstawia portret księżnej Daisy, a drugi ozdobiony jest wizerunkiem lemura.
Jak dojechać do Palmiarni w Wałbrzychu?
Palmiarnię odnajdziemy pod adresem: ul. Wrocławska 158, 58-306 Wałbrzych. Zobacz na mapie->
Twierdza Kłodzko
Co można zobaczyć?
Twierdza Kłodzko znajduje się w czołówce największych polskich obiektów warownych z przełomu XVII i XVIII wieku. Na odwiedzających czeka możliwość niezapomnianego spaceru wyjątkowymi korytarzami kontrominowymi. Goście zobaczą miejsca, w których stacjonowali żołnierze. Wycieczka podziemną trasą wraz z przewodnikiem to szansa na poznanie historii obiektu podczas spaceru po istnym labiryncie korytarzy.
Medal pamiątkowy z Twierdzy Kłodzko.
Wycieczka po tak imponującym obiekcie warownym zasługuje na zapamiętanie. Przedłuż trwałość wspomnień za sprawą pamiątkowego medalu, który jest dostępny przy kasach.
Jak dojechać do Twierdzy Kłodzko?
Obiekt znajduje się pod adresem: ul. Grodzisko 1, 57-300 Kłodzko.
Zobacz na mapie->
Muzeum Włodarz
Co można zobaczyć?
Włodarz to część tajemniczego kompleksu Riese pochodzącego z czasów II wojny światowej. Część podziemna obiektu to cztery sztolnie oraz chodniki o długości trzech kilometrów. Naziemna część Włodarza to betonowe budowle, torowisko oraz betoniarnia. Zalane wodą podziemne sztolnie zwiedza się podczas wycieczki łodzią. Na turystów czeka możliwość wspinaczki, poszukiwanie skarbów, czy cyklicznie organizowane rekonstrukcje wydarzeń historycznych.
Medal pamiątkowy z Muzeum Włodarz.
Odkryj tajemnice hal wykutych w kamieniu i zdobądź pamiątkę z tego wydarzenia. Pamiątkowy medal zakupisz przy kasie.
Jak dojechać do Muzeum Włodarz?
Adres muzeum to: 58-321 Jugowice, ul. Górna 71. Zobacz na mapie->
Panorama Racławicka we Wrocławiu
Co można zobaczyć?
Panorama Racławicka należy do elitarnego grona miejsc, gdzie można podziwiać dzieło kultury masowej z XIX wieku. Uwagę gości przyciąga malowidło o powierzchni 15 × 114 m. Dzięki zastosowaniu specjalnej perspektywy i licznych zabiegów technicznych odwiedzający mogą się przenieść do odległych czasów. Panoramę Racławicką zwiedzały takie osobistości jak: papież Jan Paweł II, królowa Holandii Beatrix i Czesław Miłosz. Na turystów czekają liczne prezentacje multimedialne oraz możliwość zwiedzania Małej Rotundy.
Medal pamiątkowy z Panoramy Racławickiej we Wrocławiu.
Pamiątkowy medal jest do nabycia naprzeciwko wejścia głównego. Ta starannie wykonana pamiątka na zawsze pozostanie symbolem odbytej podróży. Istnieje drugi wzór medalu z tego miejsca, który dostępny jest w sklepie internetowym Złota Polska.
Jak dojechać do Panoramy Racławickiej we Wrocławiu?
Obiekt mieści się pod adresem: ul. Purkyniego 11, 50-155 Wrocław.
Zobacz na mapie->
Sztolnie Walimskie
Co można zobaczyć?
Sztolnie Walimskie są częścią kompleksu „Rzeczka”. Sztolnie zostały wybudowane przez Niemców w czasie II wojny światowej. To pełne tajemnic miejsce mieści się w sercu Gór Sowich. Odwiedzający mają szansę zbadać tajemnice najbardziej interesującej inwestycji militarnej III Rzeszy. Sztolnie Walimskie rozbudzają ciekawość poszukiwaczy skarbów.
Medal pamiątkowy ze Sztolni Walimskich.
Wiosenną wyprawę do świata tajemniczych przedsięwzięć górniczych i budowlanych warto upamiętnić. Goście mogą nabyć pamiątkowy medal przy kasie. To idealna okazja do powiększenia kolekcji.
Jak dojechać do Sztolni Walimskich?
Adres Sztolni to: ul. 3 Maja 26, 58-320 Walim. Zobacz na mapie->
Hydropolis we Wrocławiu
Co można zobaczyć?
Otwarte w grudniu 2015 roku Hydropolis rokrocznie przyciąga rzesze turystów. Obiekt to centrum wiedzy na temat wody. Na odwiedzających czekają liczne nowinki techniczne i nowoczesne ekspozycje. Hydropolis mieści się w zabytkowym budynku, który kiedyś pełnił funkcję zbiornika wody czystej. Powierzchnia multimedialnej wystawy liczy 4 tysiące m2 i przyciąga turystów z każdej grupy wiekowej. Sala „Planeta wody”, katalog wraków statków, czy życie podwodnych stworzeń to tylko niektóre z ekspozycji, które czekają w Hydropolis.
Medal pamiątkowy z Hydropolis we Wrocławiu.
W automacie w budynku z kasami są dostępne pamiątkowe medale. Zakupiony medal to idealna pamiątka z wiosennej przygody przeżytej na szlaku Złote Dolnośląskie.
Jak dojechać do Hydropolis we Wrocławiu?
Obiekt znajduje się pod adresem: ul. Na Grobli 17, 50-421 Wrocław.
Zobacz na mapie->
Wiosna to czas sprzyjający wycieczkom i odkrywaniu nowych, inspirujących miejsc. Wybierając się w podróż po szlaku Złote Dolnośląskie, stajesz przed szansą na przeżycie przygód i stworzenie kolekcji pamiątkowych medali.