Atrakcje turystyczne na Śląsku – koleje linowe, schroniska, Kolejkowo i Radiostacja Gliwice. Część III.

-

7 min. czytania

Śląsk to wyjątkowy teren na mapie Polski, obfitujący w różnego rodzaju zabytki i miejsca warte odwiedzenia. Wśród nich znajdują się znane koleje linowe, schroniska, a w tym Kolejkowo i Radiostacja Gliwice. Każde z tych miejsc warto odwiedzić całą rodziną i zafundować sobie wycieczkę po tych znanych miejscach. Każde z nich będzie wyjątkową atrakcją dla dzieci, które lubią odkrywać tajemnice i nowe miejsca.

SPIS TREŚCI:

Kolej Linowa Czantoria w Ustroniu

Główne atrakcje

Kolej Linowa Czantoria w Ustroniu to wielka atrakcja dla osób kochających góry, ale nie tylko. Przepiękne widoki i lekka dawka adrenaliny to bardzo dobry sposób na spędzenie wolnego czasu. Kolej Linowa w Ustroniu to nowoczesny obiekt, ze specjalnym systemem zwalniającym podczas wsiadania i wysiadania, dzięki czemu zapewnia zwiedzającym maksymalne bezpieczeństwo. Jednorazowo wagon kolejki jest w stanie zabrać aż 4 osoby. Co ważne kolejka funkcjonuje przez cały rok, a wokół niej powstały pozostałe ciekawe obiekty, jak słoneczne tarasy, sklep, wieża widokowa, sokolarnia z ptakami drapieżnymi, a także restauracja.

Medal pamiątkowy

Pamiątką z tego miejsca może być medal pamiątkowy z kolekcji Złota Polska. Na rewersie i awersie medalu znajduje się wyciąg kolejowy.

Jak dojechać?

Kolej Linowa Czantoria w Ustroniu znajduje się na ulicy 3 Maja 130 w Ustroniu. Zobacz na mapie ->

Kolej Linowa Szyndzielnia w Bielsku Białej

Główne atrakcje

Kolej Linowa Szyndzielnia w Bielsku Białej to bardzo ciekawy obiekt, na którym wolny czas można spędzić z całą rodziną. Kolej gondolowa zachęca do podróży nawet bardziej zachowawczych turystów. Zabudowana gondola sprzyja podziwianiu widoków. To świetna rozrywka nawet dla najmłodszych zwiedzających. Kolej Linowa prowadzi do Szyndzielni, szczytu w Beskidzie Śląskim położonym na wysokości 1028 m n.p.m. Przejazd kolejką dostarcza widoków, które na długo zapadają w pamięć. Oprócz tego na terenie kolejki znajduje się wieża widokowa, górskie trasy rowerowe.

Medal pamiątkowy

Doskonałą pamiątką z tego miejsca może być medal pamiątkowy. W kolekcji Złota Polska znajdziemy medal z wizerunkiem gondolowej kolei linowej z Bielska Białej.

Jak dojechać?

Kolejka znajduje się na alei Armii Krajowej 366 w Bielsku-Białej. Zobacz na mapie ->

PKL Góra Żar 750 m n.p.m. Międzybrodzie Żywieckie

Główne atrakcje

PKL Góra Żar Międzybrodzie Żywieckie, położona w Beskidzie Małym obfituje w naprawdę różnorodne formy rozrywki i sposoby spędzania wolnego czasu. Znajduje się tam przede wszystkim kolej linowo-terenowa, która kiedyś woziła turystów aż na samą Gubałówkę. Na szczególną uwagę zasługuje zachwycająca panorama widokowa rozciągająca się na szczycie góry. Widoki ze szczytu zapierają dech w piersiach. Oprócz tego na rozległym terenie znajduje się m. in. park linowy, ekstremalna trasa dla rowerzystów, zjeżdżalnia pontonowa dla najmłodszych. Na górze można zaopatrzyć się w medal pamiątkowy, który będzie przypominał o tym wyjątkowym miejscu.

Medal pamiątkowy

Medal z kolekcji Złota Polska został wykonany z najlepszych materiałów, gwarantujących trwałość medalu.

Jak dojechać?

PKL Góra Żar znajduje się pod adresem ul. Górska, Międzybrodzie Żywieckie.
Zobacz na mapie ->

Schronisko PTTK Stożek

Główne atrakcje

Schronisko PTTK Stożek znajduje się w Beskidzie Śląskim, na grzbiecie Pasma Czantorii pod Stożkiem Wielkim. Schronisko znajduje się bardzo blisko granicy z Czechami. Przy dobrej widoczności ze schroniska widziane jest także pasmo Tatr. Schronisko posiada wiele miejsc noclegowych, stołówkę, letni ogródek z parasolami, a także saunę. Po wyczerpujących wędrówkach można skorzystać z relaksu w saunie. Aby móc dłużnej wspominać wizytę w Schronisku PTTK Stożek można zaopatrzyć się w specjalny medal pamiątkowy, wykonany z dbałością o każdy szczegół.

Medal pamiątkowy ze Schroniska PTTK Stożek

Medal z kolekcji Złota Polska ze Schroniska PTTK Stożek przedstawia fasadę schroniska i narciarza unoszącego w górę dłonie. Ozdobiony został zarówno rewers, jak i awers medalu.

Jak dojechać?

Schronisko PTTK Stożek znajduje się pod adresem: ul. Turystyczna 19 w Wiśle. Zobacz na mapie ->

Schronisko PTTK Klimczok

Główne atrakcje

Górskie Schronisko PTTK Klimczok oferuje turystom ogromny wybór pokoi, a po noclegu specjały tamtejszej kuchni. Schronisko słynie z bardzo dobrej atmosfery, którą tworzą sami goście. W pobliżu schroniska znajduje się 6-osobowa kolej gondolowa z Bielska-Olszówki na Szyndzielnię. Ponadto schronisko oferuje możliwość kąpieli w odkrytym basenie, zwiedzanie jaskini na Trzech Kopcach, zwiedzanie ruin schroniska na Magurze. Schronisko PTTK Klimczok oferuje również organizację różnego rodzaju bali i przyjęć. Dobrym pomysłem na pamiątkę z tego miejsca jest medal pamiątkowy.

Medal pamiątkowy ze Schroniska PTTK Klimczok

Medale pamiątkowe z kolekcji Złota Polska można skompletować w ozdobnym albumie z najróżniejszych atrakcji turystycznych w Polsce. Medal pamiątkowy posiada ozdobne rysunki z obu stron.

Jak dojechać?

Schronisko PTTK Klimczok znajduje się w Bielsko Białej.
Zobacz na mapie ->

Kolejkowo Gliwice

Główne atrakcje

Kolejkowo Gliwice to ogromna atrakcja zarówno dla dzieci jak i dorosłych. W Kolejkowie można podziwiać realny świat w miniaturowym wydaniu. Prawdziwe budowle i miejsca zostały tam pomniejszone średnio o 25 razy. Po Kolejkowie poruszają się również samochody, rowery, a nawet statek. Na makiecie znajdują się prawdziwe budowle ze Śląska. Znajdziemy tam dworzec kolejowy z Gliwic, Radiostację w Gliwicach, kamienice z Wrocławskiego rynku, Dworzec Świebodzki, schronisko na Śnieżce i wiele innych detali.

Fajna pamiątka z Kolejkowo Gliwice

Bardzo ciekawą pamiątką z Kolejkowa może być medal pamiątkowy. Kupno medalu może przerodzić się w rozwiniecie kolekcjonerskiej pasji. Warto zbierać medale z miejsc jakie udało nam się zwiedzić.

Jak dojechać?

Kolejkowo możemy znaleźć pod adresem ul. Pszczyńska, Gliwice. Zobacz na mapie ->

Radiostacja Gliwicka

Główne atrakcje

Radiostacja Gliwicka to tak naprawdę cały zespół radiostacji, w skład którego wchodzą trzy budynki oraz drewniany maszt nadawczy. Radiostację wzniesiono w latach 1934-1936. Maszt radiostacji został wpisany do rejestru zabytków nieruchomych. Radiostacja odegrała bardzo ważną rolę podczas II wojny światowej w ramach tzw. prowokacji gliwickiej przeprowadzonej przez Hitlera. Miało to służyć wybieleniu władz III Rzeszy i utwierdzeniu Europy w przekonaniu jakoby to polscy powstańcy mieli zaatakować niemiecki obiekt. Od 2005 roku obiekt znajduje się pod kuratelą Muzeum w Gliwicach.

Pamiątka z Radiostacji Gliwickiej

Podczas wizyty w Radiostacji Gliwickiej warto pomyśleć o pamiątce z tego miejsca. Dobrym pomysłem jest medal pamiątkowy, wykonany w bardzo drobiazgowy sposób.

Jak dojechać?

Radiostacja Gliwicka znajduje się pod adresem: ul. Tarnogórska 129, Gliwice. Zobacz na mapie ->

Warto przyjechać na Ślaska, aby spędzić czas nie tylko blisko natury, ale również móc odwiedzić ciekawe miejsca powiązane z Polską tradycją, historią i kulturą. Aby nie zapomnieć o tych miejscach warto zakupić medale pamiątkowe, które po czasie przypomną o miejscach w jakich byliśmy. To również bardzo dobry pomysł na prezent. Zbierz całą kolekcję w ozdobnym albumie.

Może ci się spodobać również

Odbierz 2 prezenty!

Zapisz się do newslettera i dołącz do wyjątkowego grona Zdobywców Złotej Polski!

1 prezent: Medal Złota Polska z Krakowa

2 prezent: Przewodnik “Dwa dni w Krakowie”

Medal dostaniesz jednorazowo i całkowicie
za darmo przy pierwszych zakupach
w naszym sklepie online.

Przewodnik w formie e-booka dostępny do
ściągnięcia z przesłanego w mailu linka.