Podróżowanie kamperem

Co nam daje podróżowanie?

-

4 min. czytania

Poznawanie nowych osób, nauka historii i przeżywanie ciekawych przygód to tylko nieliczne z powodów, które powinny skłonić nas do opuszczenia komfortowego domostwa i ruszenia w świat. Poznaj zalety podróżowania i odważ się przeżyć prawdziwą przygodę.

SPIS TREŚCI:

Kolekcjonowanie przeżyć i wspomnień

Świetność rzeczy materialnych przemija. Łatwo zastąpić samochód nowszym modelem lub wymienić telefon na taki, który ma więcej funkcji. W czasie podróży kolekcjonujemy wspomnienia i przeżycia, które są bezcenne i kształtują nasz charakter. Przygody przeżyte podczas wycieczek warto upamiętniać za sprawą fotografii, pocztówek, czy drobnych upominków, na przykład w postaci medali Złota Polska. Każde spojrzenie na takie pamiątki przenosi nas pamięcią do wspaniałych chwil, które uczyniły nasze życie ciekawszym i bardziej wartościowym. Jeśli chcesz podróżować po Polsce, to szlaki Złota Polska są właśnie dla Ciebie. Dzięki nim odkryjesz interesujące miejsca, o których wcześniej nie słyszałeś. Każde miejsce opisane na szlaku to możliwość zdobycia unikatowego medalu, którego nie można zdobyć w żaden inny sposób. Medale zebrane w eleganckim albumie to oryginalne świadectwo odbytych podróży i sposób na zachowanie wspomnień na zawsze w pamięci.

Podróże w trosce o zdrowie

“W zdrowym ciele, zdrowy duch” to przysłowie, którego mądrości nie da się podważyć. Podróże wpływają korzystnie zarówno na nasze zdrowie fizyczne, jak i psychiczne. Otwierając się na świat i odwiedzając ciekawe miejsca, zyskujemy cel, który wpływa na nasze nastawienie i motywację. Podróżując, walczymy z lękami, niwelujemy stres i zwiększamy kreatywność. To nie pozostaje obojętne również dla zdrowia fizycznego. Co więcej, zwiedzając, często poruszamy się pieszo, co poprawia naszą kondycję i pomaga spalić zbędne kalorie.

Poznawanie innych kultur i nieustanne poszerzanie horyzontów

Odkrywanie nieznanych kultur nie tylko poszerza horyzonty, ale również zwiększa empatię i tolerancję. Dzięki odwiedzaniu nowych miejsc i poznawaniu lokalnego życia zdajemy sobie sprawę, że nasz sposób postrzegania świata nie jest jedyny i wiele zależy od okoliczności. W trakcie wypraw poznajemy lokalną kuchnię, rodzinne zwyczaje, budownictwo i wierzenia. To piękne, że możemy czerpać z obcych kultur przy ich poszanowaniu. Z żadnej z podróży nie wracamy już tacy sami.

Sposób na relaks

Żyjemy szybko, jesteśmy zmęczeni, a relaks w miejscu zamieszkania jest utrudniony ze względu na zbyt wiele rozpraszających czynników. Dzięki zmianie otoczenia możemy spojrzeć na wszystko z dystansem, wyłączyć się i odetchnąć pełną piersią. Podróże to wypoczynek i komfort psychiczny, który warto sobie od czasu do czasu zapewnić.

beach fo Kolobrzeg, Baltic Sea, Poland

Nauka języków w praktyce

Nie ma lepszego sposób na naukę języków obcych niż praktyka. Dzięki rozmowom z osobami, które na co dzień posługują się danym językiem, ćwiczymy wymowę, pozbywamy się blokady i wstydu, a przede wszystkim zauważamy, że język, którego nauczono nas w szkole, ma niewiele wspólnego z prawdziwym życiem. Dostrzeżenie braku sztucznej poprawności i nauka potocznych zwrotów sprawia, że czujemy się pewniej i chętniej używamy danego języka.

Trening charakteru

Podróże, które organizujemy samodzielnie, wymagają podejmowania decyzji i treningu zdolności logistycznych. Trening charakteru zaczyna się już podczas pakowania, kiedy musimy zdecydować, bez czego obejdziemy się w trakcie wyjazdu. Dobrowolne zrezygnowanie z niektórych wygód to prawdziwy trening wytrwałości. Podróże uczą nas, jak doceniać małe rzeczy. Jak często zachwycamy się wschodami i zachodami słońca podczas przebywania w domu? Podczas wypraw robimy to nagminnie. Żadnej podróży nie da się zaplanować do końca, zawsze pojawia się element zaskoczenia. Zdolność dostosowania się do nowych sytuacji i nieustępliwość w dążeniu do celu to kolejne korzyści dla naszego charakteru.

Podsumowanie

Każdy z nas zna powiedzenie mówiące, że podróże kształcą. Jeśli wydawało Ci się, że to tylko przysłowie, które nie ma pokrycia w rzeczywistości, mamy nadzieję, że udowodniliśmy, iż korzyści z podróżowania jest znacznie więcej, niż może się wydawać. A Ty, jakie zalety bycia turystą dopiszesz do tej listy­?

Może ci się spodobać również

Odbierz 2 prezenty!

Zapisz się do newslettera i dołącz do wyjątkowego grona Zdobywców Złotej Polski!

1 prezent: Medal Złota Polska z Krakowa

2 prezent: Przewodnik “Dwa dni w Krakowie”

Medal dostaniesz jednorazowo i całkowicie
za darmo przy pierwszych zakupach
w naszym sklepie online.

Przewodnik w formie e-booka dostępny do
ściągnięcia z przesłanego w mailu linka.