Pamiątki - figurki i obrazy

5 pomysłów na upominki z podróży

-

4 min. czytania

Często zastanawiamy się, co przywieźć bliskim z podróży. Nasz sen z powiek spędza również pytanie, jaki przedmiot będzie dla nas upamiętnieniem przeżytej przygody. Wybór właściwej pamiątki jest trudną sprawą. Stoiska i lokalne sklepiki wypełnione są różnymi przedmiotami. Jak wybrać tę właściwą pamiątkę, która wywoła uśmiech na twarzy?

SPIS TREŚCI:

  1. Ponadczasowe pocztówki.
  2. Magnesy na lodówkę.
  3. Medale Złota Polska.
  4. Regionalne przysmaki.
  5. Książki o lokalnej kulturze.

1. Ponadczasowe pocztówki

Nieco zapomniane pocztówki to jeden z najmilszych sposobów na wyrażenie, że pamiętamy o bliskich, nawet będąc daleko i przeżywając wspaniałe chwile. Zwyczaj wysyłania pozdrowień na papierowych widokówkach i ciekawych listów powoli zanika. Papierowa korespondencja kojarzy nam się z oficjalnymi pismami, które zazwyczaj nie należą do przyjemnych. Miło znaleźć w skrzynce pocztówkę z pozdrowieniami i stemplem lokalnej poczty. To niezobowiązujący wyraz sympatii i zwyczaj, który warto podtrzymywać. Pocztówki można również wręczyć osobiście lub kupić je na pamiątkę dla siebie. Kolekcjonowanie pocztówek do doskonały pomysł na zbieranie wspomnień o odwiedzonych miejscach.

2. Magnesy na lodówkę

Magnes na lodówkę z odwiedzonego miejsca to doskonała pamiątka dla przyjaciół. Niezobowiązujący drobiazg pokazuje, że nawet w dalekiej podróży mamy swoich bliskich w pamięci. Magnes to miły akcent, a każde spojrzenie na niego może przenieść nas do przeżytych chwil. Istnieje wiele wzorów magnesów, ale warto pamiętać, aby przy wyborze pamiątki kierować się lokalną symboliką. Wiele osób zbiera magnesy nie tylko z osobiście odbytych podróży, ale również z miejsc, które udało odwiedzić się ich bliskim. Z tych drobnych pamiątek można stworzyć stylową mapę wspomnień, wykorzystując do tego celu ramy czy konsole.

3. Medale Złota Polska

Medale Złota Polska to pamiątki idealne. Można je kupić w przystępnych cenach w wielu atrakcyjnych turystycznie miejscach. Medale posiadają to, co doskonała pamiątka powinna posiadać – nietuzinkową formę, ciekawy design i symbolikę związaną z odwiedzonym miejscem. Zdobywanie medali to doskonała szansa na połknięcie kolekcjonerskiego bakcyla.

Medale dostępne są w miejscach uwzględnionych na szlakach Złotej Polski. Warto zapoznać się z ideą tego projektu i odwiedzić ciekawe miejsca mające udział w przekazywaniu tradycji i roli dziedzictwa narodowego. Z pamiątkowych medali można stworzyć niepowtarzalną mapę wspomnień. Medal to również doskonała pamiątka dla bliskich. Nie tylko fani kolekcjonerstwa ucieszą się z takiego podarunku. Złote medale to gustowna pamiątka z podróży i szansa na połączenie miłości do podróży z pasją kolekcjonowania. W sklepie internetowym Złota Polska dostępne są akcesoria, które pozwolą na efektowne przechowywanie zdobytych egzemplarzy. Medale wyróżniają się formą oraz przekazem, jaki niesie ze sobą projekt Złota Polska. Szlaki pogrupowane pod względem położenia i tematyki dają szansę na odkrycie nieznanych miejsc turystycznych w Polsce i odbycie ciekawych lekcji historii.

4. Regionalne przysmaki

Regionalna kuchnia to element charakterystyczny dla każdego z odwiedzonych miejsc. Doskonałym pomysłem na pamiątkę z podróży jest przywiezienie lokalnych serów, wypieków, czy alkoholi. Nie jest to trwała pamiątka, ponieważ żywność ma określony termin przydatności do spożycia, ale jak żadna inna oddaje ducha lokalnej kultury i zwyczajów. Warto zaopatrywać się u lokalnych producentów, którzy stawiają na naturalność wyrobów oraz na niezmienioną od lat recepturę.

5. Książki o lokalnej kulturze

Książki o lokalnej kulturze to pomysł na miłą pamiątkę z podróży dla fanów literatury. Jeśli masz pewność, że bliska osoba lubi czytać, a jej zainteresowania skupiają się na lokalnych obrzędach, tradycjach i historii, możesz mieć pewność, że książka wywoła uśmiech na jej twarzy. Literatura lokalna to świetny sposób na ciekawe poszerzanie swojej wiedzy. Znajomość lokalnych wierzeń i tradycji pozwala lepiej odnaleźć się w świecie i otworzyć swój umysł na to, co odmienne od naszej codzienności.

Warto przywozić z podróży ciekawe pamiątki. To właśnie dzięki nim wspomnienia pozostają dłużej żywe.

Może ci się spodobać również

Odbierz 2 prezenty!

Zapisz się do newslettera i dołącz do wyjątkowego grona Zdobywców Złotej Polski!

1 prezent: Medal Złota Polska z Krakowa

2 prezent: Przewodnik “Dwa dni w Krakowie”

Medal dostaniesz jednorazowo i całkowicie
za darmo przy pierwszych zakupach
w naszym sklepie online.

Przewodnik w formie e-booka dostępny do
ściągnięcia z przesłanego w mailu linka.