Złoty Dolny Śląsk › Muzeum Zabawek w Karpaczu

Muzeum Zabawek w Karpaczu Muzeum Zabawek w Karpaczu

MIEJSKIE MUZEUM ZABAWEK
ze zbiorów Henryka Tomaszewskiego
ul. Kolejowa 3, 58-540 KARPACZ
tel. 75 76 18 523

www.muzeumzabawek.pl 

Średnia ocena: 8.6

Oceń:


Medale do nabycia przy kasach!

 

Jest w Karpaczu takie miejsce, gdzie dorośli powracają wspomnieniami w świat dzieciństwa a dzieci mogą ujrzeć świat dorosłych zaklęty w miniaturze. Tutaj na twarzach dorosłych często gości uśmiech a na twarzach dzieci radość. Tym miejscem jest niewielkie ale urokliwe Miejskie Muzeum Zabawek stworzone w 1995 roku z kolekcji Henryka Tomaszewskiego- słynnego mima i założyciela Teatru Pantomimy Wrocławskiej.

W bajkowej scenografii wykonanej przez Pana Kazimierza Wiśniaka, na tle wymalowanych półeczek dzieci mogą zobaczyć lalki, które uczą się w szkole, spacerują, jedzą kolacje. Tutaj wita dzieci miś Uszatek, chłopcy zachwycają się samochodami straży pożarnej czy klockami lego a dziewczynki wspaniałymi miniaturkami domków dla lalek z pełnym wyposażeniem a każda dziewczynka marzy o własnym takim domku . Na miniaturowym straganie jaki rozstawiano na jarmarkach dzieci mogą podziwiać dawno zapomniane ozdoby z cukru, piernika, koguciki gliniane i koniki drewniane.

Kolekcja ukazuje przekrój zabawkarstwa obejmujący około 200 lat od XVIII – wiecznych figurek szopkowych poprzez lalki z XIX wieku aż po zabawki typowe dla XX wieku. Tutaj można zobaczyć lalki z Japonii, Meksyku czy Australii.
* Gabloty, w których eksponowane są zabawki, dostosowane są dla dzieci w wieku szkolnym.

Pokaż Złota Polska na większej mapie

‹ wróć na szlak