Inne Złote Miejsca › JuraPark w Solcu Kujawskim

JuraPark w Solcu Kujawskim JuraPark w Solcu Kujawskim

ul. Sportowa 1
86-050 Solec Kujawski
tel. 52 387 32 35

Średnia ocena: 7.4

Oceń:


Medale dostępne w sklepiku z pamiątkami!

 

Park dinozaurów, otwarty w roku 2008 w Solcu Kujawskim. Jest to park częściowo wzorowany na parku w Bałtowie, zajmuje jednak znacznie większy obszar (ponad 12 ha) i jest jednym z największych tego typu parków w Europie.

Na terenie starego lasu umieszczono ponad 100 naturalnej wielkości rekonstrukcji mezozoicznych gadów, spośród których większość stanowią dinozaury.Trasa wycieczki prowadzi chronologicznie przez miliony lat historii Ziemi - od kambru aż po dzień dzisiejszy.

Na terenie parku JuraPark Solec znajduje się także Muzeum Ziemi im. Karola Sabatha– największe w Polsce muzeum paleontologiczne. Jego ekspozycję stanowi ponad 1000 skamieniałości roślin i zwierząt pochodzących z różnych stron świata. Obok nich przedstawiono rekonstrukcje zwierząt żyjących w minionych epokach.


Ceny biletów w sezonie 2013:

Bilet normalny - 28 zł/os. 

Bilet ulgowy - 22 zł/os. (bilet ulgowy (dzieci do lat 10, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i po- nadgimnazjalnych, studenci (do ukończenia 26 roku życia), renciści, emeryci)) 

Bilet rodzinny - 85 zł(2 os. dorosłe i dwoje dzieci do lat 12) 

Dzieci do lat 4 - wstęp wolny

Bilet grupowy - 18zł/os. (min. 25 os.) 1 opiekun na 10 osób/wstęp wolny


Zakup biletu upoważnia do:zwiedzania ścieżki edukacyjnej, Muzeum Ziemi, Ogrodu Zimowego,korzystania z urządzeń w parku rozrywki (za wyjątkiem urządzeń uruchamianych za pomocą monety), placu zabaw oraz z Kina Emocji. 


View Złota Polska in a larger map

‹ wróć na szlak