O nas

Idea

Ideą Złotej Polski jest propagowanie Dziedzictwa Narodowego Polski: wartości historycznych, kulturowych i krajobrazowych naszego kraju. Razem z naszymi Partnerami tworzymy kolekcję medali pamiątkowych o wartości numizmatycznej i kolekcjonerskiej.

Ta wyjątkowa kolekcja medali dostępna jest tylko i wyłącznie w danym miejscu na Szlaku – nie można jej dostać nigdzie indziej.

Aby zdobyć kolekcję trzeba przejść Szlak – odwiedzić wszystkie miejsca wpisane w Szlak.

Korzyści

  • Specjalnie zaprojektowany, indywidualny, wyjątkowy medal Twojego miejsca
  • Umieszczenie miejsca na Szlaku Złotej Polski
  • Umieszczenie miejsca na materiałach reklamowych: na mapie, na ulotce i na stronie www
  • Promocja miejsca we wszystkich punktach z danego Szlaku
  • Przynależność do elitarnego klubu słynnych miejsc Dziedzictwa Narodowego Złotej Polski

medalmaty

Cele

Celem Projektu Złota Polska jest promocja obiektów dziedzictwa kultury, historii i przyrody Polski.

Tworzymy Szlaki Regionalne jak np. Złoty Kraków, Złoty Śląsk oraz Szlaki Tematyczne jak np. Miejsca Kultury i Historii, Miejsca Sakralne itp. Każdy Szlak wyposażony jest w mapę ze zdjęciami miejsc i ich adresem, dodatkowo znajduje się w naszym serwisie internetowym z linkiem do własnego serwisu oraz na ulotkach reklamowych, umieszczanych w punktach sprzedaży medali.

szlaki złota polska

Tym sposobem jedno miejsce promuje wszystkie pozostałe i wytycza Szlak zwiedzania dla Turysty.

Oryginalne Medale Złotej Polski

Wyprodukowanie medalu to długi proces, który na koniec daje nam spore zadowolenie i cieszy naszych Partnerów i Klientów. Medale Złotej Polski są pieczołowicie przygotowywane razem z naszymi Partnerami. Na początku wraz z Partnerem ustalamy koncepcję - pomysł na medal z danego miejsca. Po zatwierdzeniu koncepcji artysta plastyk, specjalizujący się w projektowaniu medali, przygotowuje projekt, lub kilka projektów, które zatwierdza nasz Partner. Następnie kolejny artysta mincerz "tłumaczy" projekt na "język" medali - czyli ustala wypukłości i lustrzane tło. Jeszcze raz sprawdzamy czy wszystko jest jak należy. Kolejny etap to drobiazgowe i szczegółowe odwzorowanie detali w plastycznej masie wielokrotnie większej od medali Złotej Polski. Gotowy projekt zalewamy gipsem i tak powstaje model gipsowy. Później z dużej skali skanując specjalistycznym skanerem przenosi się odwzorowanie na stempel, który jest negatywem potrzebnym do wybicia medali. Przeprowadzamy próbę - czyli wybijamy kilka sztuk dla sprawdzenia jakości i następnie jeżeli wszystko odpowiada normom Złotej Polski uruchamiamy proces produkcji. 

Przechowywanie medali Złotej Polski

Medale Złotej Polski wybijane są w stemplu lustrzanym i platerowane na złoto. Żeby zachować medal w najlepszym stanie zalecamy przechowywać go w plastikowym kapslu, w ciemnym miejscu. Medale dotykane palcami są narażone na utratę powłoki ze względu na kontakt z ludzkim potem, który działa jak kwas na wrażliwą, złotą powłokę. Jednak jakość detali i relief (wypukłości) pozostaną w nienaruszonym stanie przez wiele lat.

Wszystkim naszym Partnerom dziękujemy za możliwość stworzenia razem tych miniaturowych dzieł sztuki, a naszym Klientom dziękujemy za ich zakup.


Zespół Złotej Polski